Простатит та алкоголь

Важливо зазначити той факт, що простатит і алкоголь абсолютно несумісні речі під час проходження курсу лікування запалення передміхурової залози або при запущеній формі хронічного простатиту. В усіх інших випадках вживання алкоголю допускається, але лише в помірній кількості і не часто. Уся справа в тому, що алкоголь здатний спровокувати застійну різновидність захворювання.
В організмі кожного чоловіка важливу роль відіграє передміхурова залоза. Вона відповідає за дітородну та сексуальну функцію чоловіка, виробляє секрет, який забезпечує нормальну життєдіяльність сперматозоїдів. Роботу цієї залози можуть порушити багато факторів, одним із яких є надмірне вживання алкоголю.
Алкоголь має таку властивість, як значне посилення припливу крові до органів малого таза та передміхурової залози, що, у свою чергу, сприяє порушенню нормального кровообігу, внаслідок чого розвивається застійний простатит. Крім усього іншого, регулярне вживання спиртних напоїв призводить до зниження рівня чоловічих статевих гормонів у крові, що створює фактори для розвитку запального процесу в простаті та виникнення статевої слабкості.
Попри вищесказане, лікарі-урологи все ж дозволяють чоловікам, які страждають на простатит, вживати алкоголь, але виключно у невеликій дозі та в дуже рідкісних випадках. А ось пацієнтам, у яких захворювання протікає в гострій формі і вони перебувають на лікуванні, необхідно повністю відмовитися від вживання спиртних напоїв. Також алкоголь заборонений для пацієнтів із запущеною формою хронічного простатиту.
На думку лікарів, при рішенні вжити якийсь алкогольний напій потрібно знати, що різні сорти спиртного неоднаково впливають на розвиток хвороби та статеві можливості. Наприклад, одними з найнебезпечніших вважаються слабоалкогольні напої, коктейлі, тоніки, дешеві червоні та кріплені вина. Тут уся справа в тому, що вони не проходять необхідну очистку і містять підвищену кількість сивушних олій, які негативно впливають на потенцію чоловіка, особливо при запаленні передміхурової залози.
Важливо зазначити, що пиво також не є безпечним напоєм, оскільки воно містить у своєму складі хміль, який гальмує діяльність простати та яєчок, а також прискорює розвиток простатиту. І, звісно, не варто забувати, що пиво містить речовини, схожі на жіночі статеві гормони, і при надмірному надходженні їх в організм у чоловіків створюється гормональний дисбаланс, що сприяє розвитку простатиту або викликає його загострення.

31 Oct 2024
Автор: Сударіков Ігор Віталійович
Кандидат медичних наук, лікар вищої категорії,
уролог, андролог, сексопатолог